(כמעט) תשע נשמות:

איך זה מרגיש להיות על סף המוות בפעם הרביעית
ואיך זה לימד אותי להפוך משבר למנוף?

1. פעמיים ניצלתי מטביעה, פעם מהידרדרות לתהום עם אופניים ופעם אחת ניצלתי מפיגוע, אחרי שהסתכלתי למחבל בעיניים.

2. האירוע הזה, האחרון, קרה כשהייתי בן 15. מחבל נכנס לישיבה שבה למדתי בירושלים ורצח שמונה תלמידים, 6 מתוכם הכרתי באופן אישי – חלקם היו חברים טובים, ואחד בן דוד שלי.

3. גם אני לא הייתי רחוק מלהיות ברשימה הזו. אבל קרה לי נס וכשהמחבל ניסה לירות עלי החזקתי לו בנשק.

4. ההתמודדות עם הטראומה נתנה לי כוחות וגילתה לי דברים שלא ידעתי על עצמי: איך להאמין למשל, או איך לשבור פחד קהל חמור.

5. לפני כחמש שנים פנתה אלי 'מדרשת צוריאל', כדי שאתחיל להדריך דרכה סמינריונים. התגובות החמות (תראו כאן למטה!) הובילו אותי לכתוב את ההתמודדות בתור הרצאה, וב4 שנים האחרונות סיפרתי אותה במקומות רבים בארץ.

6. אני מאמין שהסיפור והחשיפה האישית עוזרים פעמיים: גם לי, כחלק מההתמודדות, וגם לתלמידים, כפי שמתגלה לי בהרצאות פעם אחר פעם.

7. עוד קצת על עצמי: בן 25, נשוי ואב לשתי בנות חמודות וגר בדימונה. בין אהבותיי: ללמוד תורה, לרכב באופניים, לדבר בפני אנשים.

8. אשמח לשתף את הסיפור גם בבית הספר שלכם – 0523121477.

4 דרכים לגעת בלב

או: ההרצאות שלי

נס!!

אם רק הייתי נולד למשפחה אחרת בטוח הייתי מצליח! אם הייתי יותר כשרוני המורה היה אוהב אותי! ארבע פעמים הגעתי לסף מוות, ומכולן יצאתי בחיים. במשך 25 שנותיי הספקתי לטבוע, להתייבש, להיפצע בפיגוע ולהיות שבריר שנייה מהידרדרות לתהום. בדרך כלל הנסים הללו לא הביאו אותי להתקדמות ולצמיחה כמו שציפיתי - למה? ההרצאה ממחישה כי אנו תלויים רק בעצמנו, וכי אם אנו רוצים להתקדם, ובכן - אנו צריכים יותר לרצות.

גבורה יהודית

רק 14 דקות לאחר שהמחבל התחיל במסע ההרג שלו בישיבת מרכז-הרב, שני אזרחים הצליחו לחסלו.
הם סיכנו את חייהם והפגינו גבורה רבה, אך האם גבורה זו קשורה גם לחיינו?
דרך סיפורי חברינו הנרצחים נפגש עם הפנים השונות של הגבורה ונלמד כיצד אנחנו יכולים להיות גיבורים!

צמיחה מתוך משבר

ההרצאה הכי פרקטית שלי.
ההתמודדות עם הטראומה והקושי הנפשי אחרי הפיגוע דורשת מהאדם משאבים נפשיים עצומים ועלולה לקחת שנים ארוכות. פעמים רבות היא דורשת גבורה רבה יותר מאשר גבורת הרגע הספציפי. בהרצאה אני משתף במסלול הארוך שעברתי ומוקיר תודה למי, ולמה, שעזר לי בדרך.
הרצאה על כוחה של החברה, הצבת יעדים ועמידה בהם.

ואמונתך בלילות

מסע האמונה מקביל למסע חיינו - עליות וירידות, אתגרים, משברים וצמיחה חדשה.
הפיגוע במרכז הרב היה עבורי נקודת מפנה: מצד אחד שאלות קשות, ומצד שני הרגשה של קרבת אלוהים ושמחה על הנס. הרצאה כנה ומרתקת על משמעויותיה של האמונה ותפקידינו בדו-שיח עם הבורא.

כתבו עלינו

רפי רשף – כתבה עם אלחנן כהן

עשר שנים מאז אותו אירוע טראומתי בישיבת מרכז הרב בירושלים. מחבל מג'אבר מוכאבר נכנס לישיבת מרכז הרב בירושלים ופותח באש. אלחנן כהן, היית שם. נסה לתאר את הרגע כשאתה מסתגר שם בספרייה ומבחין במחבל. אני מסתגר בין

המשך לקרוא »
ראיונות
אלחנן כהן

כל העיר – החיים לא חוזרים למסלולם

לפעמים מגלים בראיונות אנשים מעניינים. לפני כ-6 שנים התקשר אלי בחור בשם דוד זולדן וביקש לראיין אותי לעיתון 'כל העיר'. מפה לשם, מסתבר שזולדן היה במחזור הראשון של הנח"ל החרדי והוא חיבר ספר בשם 'חרדים לגורלם'. בעקבות

המשך לקרוא »
ראיונות
אלחנן כהן

גל"צ – ראיון עם יעל דן

שנתיים אחרי הפיגוע התקשרו מגלי צה"ל וביקשו שאתראיין. אני חושב שזו הפעם הראשונה אחרי הפיגוע שהסכמתי. לשמיעת הראיון >> http://bit.ly/2kfDjZB

המשך לקרוא »
ראיונות
אלחנן כהן

ידיעות אחרונות – מרכז, טראומה

שוב ספרי קודש ספוגי דם, שוב לומדי תורה מותקפים באכזריות/ אלה שהיו בישיבת מרכז הרב בליל הפיגוע ב-2008, שבו נרצחו שמונה תלמידים, מכירים מקרוב את המראות הנוראיים והאימה המשתקת // עקיבא נוביא ואתי אברמוב – ידיעות אחרונות

המשך לקרוא »

צריך פרטים נוספים?
השאר את פרטיך ואחזור אליך בהקדם