ההרצאות שלנו

נס!!

אם רק הייתי נולד למשפחה אחרת בטוח הייתי מצליח! אם הייתי יותר כשרוני המורה היה אוהב אותי! ארבע פעמים הגעתי לסף מוות, ומכולן יצאתי בחיים. במשך 25 שנותיי הספקתי לטבוע, להתייבש, להיפצע בפיגוע ולהיות שבריר שנייה מהידרדרות לתהום. בדרך כלל הנסים הללו לא הביאו אותי להתקדמות ולצמיחה כמו שציפיתי - למה? ההרצאה ממחישה כי אנו תלויים רק בעצמנו, וכי אם אנו רוצים להתקדם, ובכן - אנו צריכים יותר לרצות.

גבורה יהודית

רק 14 דקות לאחר שהמחבל התחיל במסע ההרג שלו בישיבת מרכז-הרב, שני אזרחים הצליחו לחסלו.
הם סיכנו את חייהם והפגינו גבורה רבה, אך האם גבורה זו קשורה גם לחיינו?
דרך סיפורי חברינו הנרצחים נפגש עם הפנים השונות של הגבורה ונלמד כיצד אנחנו יכולים להיות גיבורים!

ואמונתך בלילות

מסע האמונה מקביל למסע חיינו - עליות וירידות, אתגרים, משברים וצמיחה חדשה.
הפיגוע במרכז הרב היה עבורי נקודת מפנה: מצד אחד שאלות קשות, ומצד שני הרגשה של קרבת אלוהים ושמחה על הנס. הרצאה כנה ומרתקת על משמעויותיה של האמונה ותפקידינו בדו-שיח עם הבורא.

אני לא נכה

הרגעים האישיים והקטנים של אידן, לבקן ולקוי ראייה ובן לשני הורים נכים, הביאו אותו לשינויים גדולים ממה שחשב. הוא חצה את גבול המגבלה, הצליח לראות (בדיעבד), והוכיח שלמילים יש כח. המסר של אידן נמצא בפנים - עמוק בפנים.

צמיחה מתוך משבר

ההרצאה הכי פרקטית שלי.
ההתמודדות עם הטראומה והקושי הנפשי אחרי הפיגוע דורשת מהאדם משאבים נפשיים עצומים ועלולה לקחת שנים ארוכות. פעמים רבות היא דורשת גבורה רבה יותר מאשר גבורת הרגע הספציפי. בהרצאה אני משתף במסלול הארוך שעברתי ומוקיר תודה למי, ולמה, שעזר לי בדרך.
הרצאה על כוחה של החברה, הצבת יעדים ועמידה בהם.